Dodano dnia 21.10.2019, 16:42
Maków Podhalański: Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany
Dzięki doświadczeniu oraz doskonałemu wyszkoleniu przewodnik z psem doprowadził do miejsca, gdzie sprawca kradzieży z włamaniem do sklepu ukrył skradzione rzeczy i pieniądze.

W nocy z piątku na sobotę w jednym ze sklepów w Makowie Podhalańskim doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca nie tylko uszkodził drzwi wejściowe, ale i zabrał pieniądze w kwocie ponad 6 tyś. zł, telefon komórkowy oraz artykuły spożywcze.

Interweniujący policjanci zabezpieczyli ślady, po czym na miejsce został wezwany przewodnik z psem. Czworonożny funkcjonariusz bezbłędnie doprowadził policjantów pod próg drzwi, gdzie sprawca ukrył skradzione rzeczy. Wewnątrz znajdowały się artykułu spożywcze, pieniądze oraz telefon.

Dzięki wspólnej pracy dzielnicowych z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej sprawca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. W poniedziałkowe przedpołudnie 47–letni sprawca, mieszkający czasowo na terenie Makowa Podhalańskiego usłyszał zarzuty, a następnie zastosowano wobec niego dozór policyjny. 

Przestępstwo dotyczące kradzieży z włamaniem zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image