Dodano dnia 25.03.2020, 17:40
Małopolska Policja kontynuuje sprawdzenie osób przebywających na kwarantannie domowej
W ubiegłą sobotę w Małopolsce skontrolowano 5800 osób na kwarantannie domowej, w niedzielę 7500, a w poniedziałek 8500. We wtorek planowano skontrolować  ponad 9500 osób.

W czynnościach tych pomagają policji żołnierze z 6. Brygady Desantowo-Szturmowa i Żandarmerii Wojskowej. Jutro do pomocy policji rusza   11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Z  pomocą przychodzi w tym zakresie także wdrażana aktualnie aplikacja "Kwarantanna domowa".

W dalszym ciągu policja notuje przypadki naruszenia kwarantanny, czy to polegające na wyjściu na zakupy, czy wyprowadzeniu psa. Wczoraj w Krakowie, policjanci udali się do sklepu spożywczego, gdzie miał być widziany mężczyzna niestosujący się do kwarantanny domowej. W celach dowodowych zabezpieczono nawet monitoring sklepowy.

Nie ma usprawiedliwienia dla naruszenia zasad kwarantanny i każdy taki przypadek skutkuje skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Policja notuje także poważne naruszenia, tak jak w przypadku mieszkańca Bielska Białej, który wyjechał samochodem z domu i został na prośbę śląskich policjantów zatrzymany przez małopolskie służby na krajowej 7 w okolicach Miechowa. Wobec tego mężczyzny również zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Policja otrzymuje także telefony od osób, które zgłaszają naruszenia kwarantanny, czy to przez sąsiadów, czy przez osoby z otoczenia. Jedna z takich osób zadeklarowała nawet to, że może być oficjalnie świadkiem w takiej sprawie.

Obserwujemy zmniejszająca się liczbę osób naruszających zasady kwarantanny. O ile w sobotę była to liczba ponad 260 osób (w Małopolsce), tak w niedziele ta liczba wynosiła 60, a  w poniedziałek było to tylko 45 osób. Jak widać apele o rozsądek, zmiany przepisów  i kontrole przynoszą pożądany skutek.

żródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image