Dodano dnia 22.10.2019, 13:27
Mężczyźni w wieku 25-38 lat zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków
Suscy policjanci skutecznie walczą z narkotykowym procederem. Przekonał się o tym 36-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który to na poddaszu swojego domu hodował konopie indyjską.

Początkiem października funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z przewodnikiem i jego psem, odwiedzili właściciela jednej z posesji. Na poddaszu budynku ujawniono sprzęt do hodowli konopi, a także gotowe środki odurzające. Wszystko zostało zabezpieczone, a właścicielowi posesji śledczy przedstawili dwa zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany przyznał się do popełnienia czynów zabronionych. Teraz mężczyznie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne narkotyki mundurowi zatrzymali w Suchej Beskidzkiej. Policjanci operacyjni zauważyli podejrzaną grupę trzech mężczyzn znajdującą się w samochodzie. Suskich stróżów prawa nie zawiódł instynkt, gdyż w trakcie kontroli ujawniono woreczki z amfetaminą oraz marihuaną. Mężczyźni w wieku od 25 do 38 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wykonanych dalszych czynnościach wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających z ustawy o narkomani, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Jeden z nich przyznał się także do popełnienia kradzieży na terenie Białki.

Wszystkie osoby trudniące się uprawą konopi indyjskiej muszą się liczyć, że wcześniej czy później wizyta mundurowych w ich domu jest nieunikniona, a konsekwencją tej wizyty będzie odpowiedzialność karna oraz finansowa.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image