Dodano dnia 15.07.2020, 15:29
Miał być Jelcz, a był Star
Podczas kontroli drogowej okazało się, że ciężarówka marki Star nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, oraz przeglądu technicznego, a tablice rejestracyjne pochodzą od Jelcza.
4 lipca br. w miejscowości Budzów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego Stara. Z pojazdu wysypywał się na drogę przewożony ładunek w postaci kamienia, a ilość ciemnego dymu wydobywającego się z układu wydechowego ciężarówki upodabniała ją do jadącej lokomotywy. Kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Podczas kontroli  pojazdu policjanci ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu oraz brak tylnej tablicy rejestracyjnej. Samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, jak również nie posiadał przeglądu technicznego. Ciężarówka była marki Star, ale widoczne z przodu tablice rejestracyjne były przypisane do samochodu marki Jelcz.
Po dłuższej kontroli, mężczyzna przyznał się, że przednie tablice pochodzą z innego pojazdu. Funkcjonariusze uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Za popełnione wykroczenia nałożyli kilkusetzłotowe mandaty.  Kierujący został ukarany za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i za przewożenie ładunku w stanie niezabezpieczonym. Mundurowi poinformowali też Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o zatrzymaniu samochodu, który nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image