Dodano dnia 14.03.2019, 12:12
Miał marihuanę i nielegalne wyroby akcyzowe - został zatrzymany
We wtorek 12 marca 2019r. policjanci Referatu Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Około godz. 14:30 w Zembrzycach zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, w którym jechało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 32 lata.

W trakcie kontroli policjanci zauważyli nerwowość mężczyzn, a nad to wyczuli wydobywający się z samochodu specyficzny zapach, dlatego zaraz zwrócili uwagę na znajdujący się na tylnej kanapie worek foliowy. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne – w worku było około 300 gramów marihuany.

Dalsze czynności przejęli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz prewencji. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania. U 32-latka w domu „kryminalni” znaleźli jeszcze kilkadziesiąt gramów marihuany. Dodatkowo ujawnili kilka litrów alkoholu, ponad 100 paczek papierosów, jak również 3 kg krajanki tytoniowej – wszystkie te wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Narkotyki ujawnione w samochodzie i w domu należały do jednego z mężczyzn i to on usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za wykroczenia skarbowe, którym jest posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych, grozić mu będzie kara grzywny do 5000 złotych.