Dodano dnia 15.07.2020, 15:35
Miał prawie 2,5 promila i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę

W Makowie Podhalańskim policjanci zatrzymali 50-letniego nietrzeźwego kierującego, który zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wsiadł za kierownicę volkswagena.

W sobotnie popołudnie, 11 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim otrzymali zgłoszenie o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierowcy Volkswagena, który ma poruszać się bocznymi ulicami w centrum Makowa Podhalańskiego.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa i na ul. Bema zatrzymali wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec powiatu suskiego, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust. Kiedy nakazano mu wyjść z samochodu, nie był w stanie ustać na własnych nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w systemie policyjnym. Wtedy okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Uprawnienia stracił w 2019 r. właśnie przez jazdę w stanie nietrzeźwości. Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Zgodnie  z obowiązującymi przepisami grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy, jeżeli widzimy nietrzeźwego kierowcę, nim będzie za późno! Twoje zgłoszenie może uratować czyjeś życie. Jeśli widzimy, że ktoś, kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem – REAGUJMY. Nie bądźmy obojętni. Jeśli trzeba, odbierzmy  kluczyk od auta. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie interweniować –  WEZWIJMY POLICJĘ.  Możemy to zrobić anonimowo.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image