Dodano dnia 01.03.2023, 14:02
Mieszkanka powiatu suskiego chciała wręczyć łapówkę, by uniknąć mandatu
Myśleniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującą suzuki. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 24 km/h i aby uniknąć mandatu, próbowała wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkance powiatu suskiego grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (28.02.br.) funkcjonariusze myślenickiej drogówki, w Skomielnej Białej, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującą osobowym suzuki. Kobiecie za popełnione wykroczenie groził mandat, jednak 54-latka postanowiła inaczej załatwić tę sprawę.

Mieszkanka powiatu suskiego, zamiast zgodnie z poleceniem funkcjonariuszy pozostać w swoim samochodzie na czas kontroli, podeszła do radiowozu, oświadczyła, że śpieszy się do domu i przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł. Jej działanie przyniosło odwrotny do zamierzonego skutek. Zamiast do domu trafiła bowiem do myślenickiej komendy.

Policjanci poinformowali kobietę, że popełniła przestępstwo i zatrzymali ją. 54-latka usłyszała już zarzuty. Za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobiecie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kierującej nie ominął również mandant karny za popełnione wykroczenie – 300 złotych i 5 punktów karnych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image