Dodano dnia 11.10.2021, 15:12
Nietrzeźwi kierujący eliminowani z dróg przez suskich policjantów
Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez suskich policjantów.
W miniony piątek po godzinie 21, policjanci suskiej drogówki zauważyli kierowcę, który jadąc drogą krajową w Makowie Podhalańskim, przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Jak ustalili policjanci, za kierownicą auta siedział 58-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Kiedy policjanci rozpoczęli kontrolę, wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny, a urządzenie wykazało w  jego organizmie ponad 1 promil alkoholu. Kierujący tłumaczył się, że był na odwiedzinach u bliskiego w szpitalu, ale wcześniej zdążył się napić „słabszego” ale jednak alkoholu.  Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w poniedziałek (11.10. br.) przed godziną 6:00, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault. W trakcie kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości siedzącego za kierownicą 52-letniego mieszkańca powiatu suskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Wiek kierowcy (52 lata), oraz długość posiadanego prawa jazdy powinny dawać dobry przykład dla mniej doświadczonych i młodych kierowców. W tym przypadku tak się nie stało. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Wyrywkowa kontrola drogowa, którą możemy spotkać na ulicach powiatu suskiego, wyeliminowała kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Nie dopuszczajmy też do sytuacji kiedy ktoś wcześniej na naszych oczach pił alkohol, po czym wsiadł za kierownice swojego pojazdu, by jechać w dalszą drogę.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image