Dodano dnia 22.10.2019, 16:32
Nietrzeźwi kierujący. Jeden uciekał przed policją, a drugi jechał bez uprawnień
24-letni kierowca BMW uciekał przed policyjnym radiowozem. Miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Z kolei kierowca Opla miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wydmuchał prawie 2,9 promila.
Wczoraj tj. 21 października, tuż po północy, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Jordanowie zauważyli pojazd, który na widok oznakowanego radiowozu zmienił kierunek jazdy. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca bmw nie reagował jednak na polecenie policjantów. Zamiast zwolnić i zatrzymać się do kontroli, gwałtownie przyspieszył. Mundurowym udało się po kilku minutach zatrzymać samochód na prywatnej posesji. Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości  24-latka, to okazało się, że miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci  zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierującemu. Młody mieszkaniec naszego powiatu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

 
Tego samego wieczoru policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Astra.  Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało, że w jego organizmie buzuje prawie 2,9 promila alkoholu. W trakcie kontroli kierującego okazało się, iż posiada on do 2022 roku wydany przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wydaną od 6 lat decyzję o cofnięciu uprawnień z powodów zdrowotnych. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych dlatego, też został zatrzymany jego dowód rejestracyjny.
Kierowcy opla grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi,  albowiem w takim przypadku sąd nakłada świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10.000 złotych.  Ponadto, ponieważ  39-latek wyrzucił swoje śmieci na chodnik, został za to ukarany mandatem karnym.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image