Dodano dnia 14.02.2020, 15:16
Nietrzeźwy 29-latek szarżował na drodze w pobliżu szkoły podstawowej
29-latek mając prawie promil alkoholu w organizmie, szarżował na drodze przy szkole podstawowej. Nie zważając na swój stan, wsiadł za kierownicę i przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
W walentynkowe przedpołudnie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suskiej komendy, w miejscowości Budzów, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.
Wykroczenie, jakiego się dopuścił, jest tym bardziej rażące, gdyż obok miejsca kontroli znajduje się szkoła podstawowa i przechodzą tam dzieci. W trakcie legitymowania i sprawdzania dokumentów policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Po badaniu okazało się, że 29-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie.
Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że jedzie do domu, a wczoraj wieczorem podczas powrotu z delegacji wypił kilka piw. Jazda zakończyła się odebraniem prawa jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet  na 10 lat.  Nie ominie go również odpowiedzialność za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image