Dodano dnia 06.09.2021, 16:41
Nietrzeźwy wymusił pierwszeństwo na radiowozie
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 33-letniego kierowcę Volkswagena, który to znajdując się w stanie nietrzeźwości, wymusił pierwszeństwo na radiowozie.
Wczoraj późnym popołudniem na ul. Role w Suchej Beskidzkiej, kierowca samochodu Volkswagen włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo na jadącym oznakowanym radiowozie. Policjanci zmuszeni byli do nagłego hamowania, w celu uniknięcia zderzenia. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia. Za kierownicą siedział mężczyzna, jak się później okazało 33-letni obywatel Ukrainy. O powodzie swojego pośpiechu na drodze, nie musiał nic mówić. Policjanci wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia.

Każda osoba, która ma zamiar prowadzić pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image