Dodano dnia 19.01.2023, 10:15
Nocny pożar w Sidzinie
19 stycznia 2023r. o godzinie 04:24 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał formatkę w Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Sidzina na osiedlu Wielka Polana doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Do budynku jest trudny dojazd.

Na miejsce został zadysponowany cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Sidzina, OSP Bystra Podhalańska, OSP Osielec.


-Do budynku można było dojechać tylko z założonymi łańcuchami na kołach samochodów. W momencie przybycia pierwszych zastępów na miejsce pożar nie wyszedł na zewnątrz. Paliło się na poddaszu w okolicy komina. Panowało duże zadymienie. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne weszli do budynku objętego ogniem celem odnalezienia i ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru strażacy usunęli nadpalone elementy konstrukcji dachu i zabezpieczyli dach folią przed padającym śniegiem i deszczem. Podczas akacji gaśniczej wykorzystano pojazdy ATV (quady) - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.


Działania trwały 5 godzin. W działaniach udział brało 9 zastępów 46 strażaków oraz 2 quady.

Podczas działań nikt nie został poszkodowany.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image