Dodano dnia 06.03.2023, 10:38
Nocny pożar w Zawoi
5 marca 2023r. około godziny 21:30 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał formatkę w Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Zawoja doszło do pożaru budynku mieszkalnego.
Na miejsce został zadysponowany cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Zawoja Górna, OSP Zawoja Wełcza, OSP Zawoja Centrum, OSP Zawoja Dolna , OSP Skawica Centrum, OSP Zawoja Przysłop, OSP Stryszawa i OSP Skawica Sucha Góra.

-Do budynku prowadziła wąska, zaśnieżona droga dojazdowa na długości ok. 1,5 km. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej budynek letniskowy był cały objęty ogniem. W budynku nie było właścicieli. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Wyłączono prąd, oświetlono miejsce zdarzenia. Przystąpiono do gaszenia. Po ugaszeniu pożaru niestabilne elementy konstrukcji dachu i stropu usunięto na zewnątrz budynku - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

Działania trwały 4 godziny 30 minut. W działaniach udział brało 12 zastępów 61 strażaków.
Podczas działań nikt nie został poszkodowany.
Przyczyny pożaru wyjaśnia Policja.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image