Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 02.03.2023, 09:44
Nocny pożar warsztatu samochodowego
1 marca 2023r. około godziny 21:40 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP otrzymał formatkę w Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Kuków doszło do pożaru warsztatu samochodowego.  
Na miejsce został zadysponowany cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Kuków, OSP Krzeszów, OSP Stryszawa, OSP Lachowice, OSP Kurów, OSP Hucisko i OSP Targoszów.

-Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej cały warsztat samochodowy był objęty ogniem. Zagrożony był budynek mieszkalny oraz bezpośrednio połączony z nim budynek - warsztat wulkanizacyjny. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Wyłączono prąd i falownik w instalacji fotowoltaicznej. Rozpoczęto gaszenie. Kamerą termowizyjną sprawdzono sąsiadujące pomieszczenia. Za pomocą wyciągarki samochodowej wyciągnięto na zewnątrz wraki spalonych samochodów (samochód osobowy i dostawczy). Agregatem oddymiającym przewietrzono pomieszczenia- relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

Działania trwały 3 godziny. W działaniach udział brało 13 zastępów 72 strażaków.

Podczas działań nikt nie został poszkodowany.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image