Dodano dnia 19.11.2021, 11:17
Nocny wypadek w Makowie Podhalańskim
18 listopada o godzinie 23:35 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z WCPR-u, że w miejscowości Maków Podhalański samochód uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 3 osoby są ranne w tym jedna z nich jest zakleszczona w pojeżdzie.

Na miejsce została zadysponowana cała obsada z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Suchej Beskidzkiej Miasto.

- Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali samochód poza jezdnią mocno uszkodzony. Na miejscu zespół ratownictwa medycznego prowadził medyczne czynności ratunkowe dla dwóch poszkodowanych, które opuściły pojazd o własnych siłach. W pojeździe na miejscu pasażera uwięziona była osoba poszkodowana, zaopatrywana przez ratownika z ZRM. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Oświetlono teren akcji. Wstrzymano ruch drogowy w obu kierunkach. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego (deskę rozdzielczą pojazdu odgięto za pomocą rozpieracza kolumnowego, oparcie fotela pasażera odcięto nożycami hydraulicznymi). W tym samym czasie ratownik PSP wewnątrz samochodu udzielał osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osobę poszkodowaną ewakuowano z pojazdu i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas trwania czynności dochodzeniowych przez Policję, strażacy kierowali ruchem - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

W działaniach udział brały 3 zastępy, 13 strażaków.

Jak ustaliła policja, kierujący fordem jadąc drogą krajową od strony Suchej Beskidzkiej, na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image