Z OSTATNIEJ CHWILI
Wypadek motocykla i samochodu w Jachówce. Bohaterska reakcja druhny OSP Bieńkówka jeszcze przed przybyciem służb / Krakowski Festiwal Filmowy ponownie w Suchej Beskidzkiej / Mammobus w Jordanowie i Makowie Podhalańskim. NFZ zachęca do badań / Pożar, wypadek i akcja ratunkowa. Strażacy ćwiczyli w Osielcu / Burze nadciągają nad powiat suski. Obowiązuje ostrzeżenie IMGW / Kolizja w Jachówce. Droga jest nieprzejezdna / Utrudnienia na DW956 w Budzowie po kolizji samochodu z dziką zwierzyną / Kolizja na DK28 w Suchej Beskidzkiej. Duże utrudnienia na wyjeździe z miasta / Dzień Rodziny w Miejskim Przedszkolu Samorządowym w Suchej Beskidzkiej / Pożar samochodu w Krzeszowie. Trwa akcja strażaków./ Ruszają zapisy na szkolenia z ochrony ludności i obrony cywilnej / Pożar nieużytków w Zembrzycach. Strażacy ponownie apelują o ostrożność / Burmistrz Stanisław Lichosyt z absolutorium i wotum zaufania / Gmina Zembrzyce z kolejnym dofinansowaniem. Powstaną specjalne ławki dla rodzin z dziećmi / Bajkowy Dzień Dziecka w Suchej Beskidzkiej. Centrum Kultury i Filmu zaprasza na rodzinne świętowanie / Jordanów: Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania 100 tysięcy złotych / Utrudnienia na szlakach turystycznych w lasach - ważny komunikat dla mieszkańców i turystów / POLITYKA - Nawrocki: rozważam odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego (wideo) / Dzień Dziecka w szpitalu. Policjanci i strażacy odwiedzili dzieci / Patrycja Żywczak z „Goetla” wśród najlepszych młodych fryzjerek w Polsce / Gmina Zawoja nagrodzona za projekt „Wirtualny Urzędnik” / Jubileusz 70-lecia Orkiestry OSP Bystra Podhalańska już 20 czerwca / Kawa z Powiatem - Łukasz Mirocha (Grupa Biegowa Spartak) - zobacz wideo! / Dni Gminy Zembrzyce 2026 nadchodzą! Muzyczne gwiazdy, atrakcje dla całych rodzin i wyjątkowe święto gminy
Dodano dnia 19.11.2021, 11:17
Nocny wypadek w Makowie Podhalańskim
18 listopada o godzinie 23:35 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z WCPR-u, że w miejscowości Maków Podhalański samochód uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 3 osoby są ranne w tym jedna z nich jest zakleszczona w pojeżdzie.

Na miejsce została zadysponowana cała obsada z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Suchej Beskidzkiej Miasto.

- Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali samochód poza jezdnią mocno uszkodzony. Na miejscu zespół ratownictwa medycznego prowadził medyczne czynności ratunkowe dla dwóch poszkodowanych, które opuściły pojazd o własnych siłach. W pojeździe na miejscu pasażera uwięziona była osoba poszkodowana, zaopatrywana przez ratownika z ZRM. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Oświetlono teren akcji. Wstrzymano ruch drogowy w obu kierunkach. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego (deskę rozdzielczą pojazdu odgięto za pomocą rozpieracza kolumnowego, oparcie fotela pasażera odcięto nożycami hydraulicznymi). W tym samym czasie ratownik PSP wewnątrz samochodu udzielał osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osobę poszkodowaną ewakuowano z pojazdu i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas trwania czynności dochodzeniowych przez Policję, strażacy kierowali ruchem - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

W działaniach udział brały 3 zastępy, 13 strażaków.

Jak ustaliła policja, kierujący fordem jadąc drogą krajową od strony Suchej Beskidzkiej, na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.