Dodano dnia 03.01.2022, 17:00
Odpowiedzą za kradzież stroiszu w powiecie suskim
Okres świąteczny i Nowego Roku to czas wzmożonego nielegalnego pozyskiwania stroiszu. Dzielnicowi wraz ze Strażnikami Leśnymi zatrzymali w Budzowie na gorącym uczynku wycinki, czterech mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy nie tylko nielegalnie wjechali do lasu swoimi samochodami, ale też próbowali wywieść z niego stroisz.
W sylwestrowe przedpołudnie (31.12.br) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał informację od strażników z Nadleśnictwa Sucha, że w lasach w Budzowie może dochodzić do nielegalnego pozyskiwania stroiszu. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z suskiej komendy i wspólnie z leśnikami zatrzymali na gorącym uczynku wycinki stroiszu, czterech mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy nielegalnie wjechali do lasu dwoma samochodami terenowymi. Leśnicy zabezpieczyli pocięte gałęzie iglaków, by oszacować ich wartość. Policjanci wypisali kierowcom dwa mandaty po 500 złotych w związku z popełnionym wykroczeniem nielegalnego wjazdu pojazdem mechanicznym do lasu. Wycinka gałązek i kradzież drzewa z lasu to również wykroczenie, które zagrożone jest mandatem w wysokości 500 zł. W razie skierowania sprawy do sądu, ten może wymierzyć złodziejom grzywnę w wysokości do 5000 zł.

„Stroisz” oznacza gałązki iglastych drzew i krzewów, które są podstawowym materiałem do produkcji wieńców i różnego rodzaju ozdób. Nielegalne pozyskiwanie stroiszu stanowi poważne zagrożenie dla lasów, dlatego policjanci wspólnie z leśnikami, przez cały rok, zwracają uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tych nielegalnych praktyk.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image