Dodano dnia 10.10.2017, 11:24
OSP Kuków gasiło pożar w miejscowości Klucze

O pożarze w Kluczach w woj. olkuskim było głośno w ogólnokrajowych mediach, w związku z dużym pożarem odpadów zgromadzonych w halach o powierzchni 7500m2. Do akcji gaśniczej zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego powiatu.

W miejscowości Klucze w powiecie olkuskim od godzin rannych 09.10.2017 r. prowadzone są działania służb w związku z dużym pożarem odpadów zgromadzonych w halach o powierzchni 7500m2 należących do firmy „Martex”. Akcję nadzoruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Działaniami operacyjnymi kieruje Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej w Krakowie.

We wczorajszej akcji brało udział 71 zastępów PSP/OSP (246 ludzi) w tym sprzęt ciężki oraz jednostka chemiczna. Wśród zadysponowanych jednostek znalazło się OSP Kuków.

- Przed godziną 5:30 dostaliśmy dyspozycje do trwających od wczoraj działań przy pożarze składowiska odpadów w Kluczach k. Olkusza . Z ogniem walczy kilkadziesiąt zastępów straży z Olkusza, Miechowa, Krakowa, Chrzanowa, Oświęcimia, Wadowic, Dąbrowy Górniczej, Myszkowa oraz Proszowic. Do działań wyjechał zastęp GBARt 3/30 MAN TGM 13.290 + Agregat Pompowy Rosenbauer AP 4000/8 – poinformowali strażacy z Kukowa.

Ze względu na duże zadymienie podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców najbliższego osiedla (na ewakuację zgodziło się 6 osób). Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu przy współudziale pracowników straży pożarnej dokonał oceny warunków zagrożenia dla zdrowia mieszkańców, wykonując pomiary stężeń substancji szkodliwych. Nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia ludzi. Badania wykonano na terenie 6 osiedli.foto. krakow.pios.gov.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image