Dodano dnia 30.04.2021, 12:58
Państwowa Straż Pożarna dostarcza tlen do Szpitala Powiatowego w Suchej Beskidzkiej
29 kwietnia 2021r, strażacy Państwowej Straży Pożarnej brali udział w procesie dostarczania tlenu medycznego do Szpitala Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Było to 12 butli 50 litrowych.
Podczas trzeciej fali epidemii koronawirusa w ciągu doby w Małopolsce zużywanych jest ok. 60 ton ciekłego tlenu medycznego. To o ok. 20 ton więcej niż podczas najtrudniejszej sytuacji epidemicznej podczas drugiej fali. Mimo to żaden szpital nie sygnalizował dotychczas problemów z wydajnością instalacji tlenowych. Placówki medyczne są zaopatrywane w wystarczającym stopniu w tlen ciekły.

Wszystkie instalacje tlenowe szpitali są pod stałym nadzorem techników szpitali, którzy każdego dnia bardzo ciężko pracują. Z kolei oni są w stałym kontakcie m.in. z powołanym przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę wojewódzkim koordynatorem ds. zaopatrzenia w tlen medyczny, którym jest zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Przemysław Trzepałka. W przypadku problemów z ilością tlenu w szpitalu w Państwowej Straży Pożarnej na terenie małopolski zorganizowano banki tlenu.

Trzy lokalizacje małopolskich banków tlenu zabezpieczają całe województwo. Małopolskie banki tlenu zlokalizowane są na terenie KW PSP Kraków, KP PSP Dąbrowa Tarnowska i JRG w Rabce-Zdroju.

źródło: KP PSP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image