Dodano dnia 18.05.2015, 13:10
Pierwsza osoba ukarana w ramach nowych przepisów
Rano pisaliśmy, że dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy, a już dotarły do nas informacje, że pierwszy kierowca ma zatrzymane prawo jazdy. Niechlubny tytuł w województwie małopolskim otrzymał kierowca zatrzymany w Naprawie.
W miejscu, w którym dopuszczalna prędkość to 50 km/h 31-letni kierowca Seata Ibiza jechał 130 km/h. Patrol policji próbował zatrzymać pirata jednak ten podjął próbę ucieczki. W pewnym momencie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Piratem drogowym okazał się mieszkaniec Skomielnej Białej, który jak wynika z późniejszych ustaleń policji doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji jakie go czekają.

Osobom, które w terenie zabudowanym przekroczą dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h zostaje odebrane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dokument przesyłany jest do starosty powiatu, który wydał dokument i on wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Z uwagi, iż kierowca nie zatrzymał się do kontroli, sprawę ukarania rozpatrzy sąd, który oprócz kary finansowej może wydłużyć okres zatrzymania prawa jazdy.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image