Dodano dnia 05.08.2022, 16:02
Pijany 15-latek pobił 46-letniego mężczyznę
Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą nastolatka, który w Stryszawie znajdując się w stanie nietrzeźwości, pobił 46-letniego mężczyznę zabierając mu telefon a następnie awanturował się w sklepie.
W środę wieczorem (3 sierpnia br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostali wezwani na dwie interwencje w Stryszawie, których powodem jak się później okazało, był ten sam 15-letni mieszkaniec powiatu suskiego.  Jak ustalono, chłopak spożywał alkohol nad rzeką z nieletnimi znajomymi. W pewnym momencie w pobliżu rozbawionej grupy pojawił się 46-latek, który również przyszedł nad rzekę. Pomiędzy mężczyzną a 15-latkiem doszło do scysji i nastolatek uderzył  starszego od siebie mężczyznę, zabierając mu m.in. telefon komórkowy. Zanim pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu służby, nietrzeźwy nastolatek udał się do pobliskiego sklepu, gdzie zdążył wywołać awanturę i wrzucić do środka szklaną butelkę. Interweniujący na miejscu  policjanci ustalili, że za zdarzenie w sklepie oraz za rozbój  jest odpowiedzialny pewien nastolatek, który został zabrany przez ojca do domu. W miejscu zamieszkania mundurowi sprawdzili stan trzeźwości nastolatka. Urządzenie wskazało blisko 1,5 promila alkoholu w oranizmie 15-latka. Pokrzywdzony 46-latek z urazami głowy został zabrany przez pogotowie do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne. 
Teraz zbierane przez policjantów materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image