Z OSTATNIEJ CHWILI
PSL chce znieść dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / OSP Stryszawa świętuje 80-lecie istnienia! Gminne obchody Dnia Strażaka już 6 lipca / Pożar samochodu w Juszczynie / Cysterna z wodą pitną dostępna przy ODK – ważna informacja dla mieszkańców / Gmina Zembrzyce z dotacją w ramach programu Małopolska deszczówka 2025 / Polityka: Tusk: Opozycja atakuje, gdy państwo odzyskuje kontrolę nad granicą / Poważny wypadek w Mucharzu na DK28 / Podziękowania po Jubileuszu 80-lecia OSP Maków Dolny / Miasto Jordanów z promesą na Zrównoważony Rozwój Ekologiczny / Góralska siła jedności ! Klip do Ciebie Boga Wysławiamy / Zdarzenie drogowe w Śleszowicach / Gmina Stryszawa w obliczu kryzysu wodnego – apel Wójta do mieszkańców / Niemal setka załóg na liście zgłoszeń do Valvoline Rajdu Małopolski 2025! / Będzie gorąco. Przed nami upały!
Dodano dnia 05.02.2021, 14:51
Pijany kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali kierowcę opla, który mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h.

Wczoraj (4 lutego br.) po godzinie 17 w Wysokiej, policjanci suskiej drogówki  zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Opel, który  w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 103 km/h. Mężczyzna tłumaczył się, że jest zmęczony i spieszy się do domu. Jak się później okazało, 56-letni mieszkaniec powiatu suskiego nie tylko nie przestrzegał przepisów dopuszczalnej prędkości, ale też kierował swój samochód znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Oprócz tego, sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości:
  • -nie mniejszej niż 5 tys. zł, gdy osoba po raz pierwszy dopuszcza się takiego czynu,
  • -nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image