Dodano dnia 03.09.2019, 11:58
Plaga pijanych kierowców. Rekordzistka miała 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu
W minionym tygodniu na drogach powiatu suskiego mundurowi ujawnili pięciu pijanych kierowców.

Mimo wielu ostrzeżeń, na drogach naszego regionu wciąż grasują pijani kierowcy.

Na ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej do samochodu marki Fiat Uno na miejsce kierowcy wsiadła nietrzeźwa kobieta, doprowadzając do stoczenia się pojazdu po całej długości zatoki autobusowej. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało w jej organizmie buzowało 3,4 promila alkoholu. Ustalono także, że kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem.

W Sidzinie 49-letni mieszkaniec powiatu suskiego został zatrzymany do kontroli drogowej w chwili kiedy kierował pojazdem typu quad. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik to 2,1 promila alkoholu.

W Zembrzycach patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW transporter. Jak się okazało mężczyzna był po użyciu alkoholu.  Badanie wykazało 0,27 promila alkoholu w jego organizmie. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Kolejny kierujący po użyciu alkoholu został zatrzymany w Zawoi. Mężczyzna kierujący Toyotą Rav 4 w wydychanym powietrzu miał 0,23 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Swoje prawo jazdy stracił także uczestnik poniedziałkowego wypadku w Stryszawie. Tam kierujący pojazdem MAN wykonywał manewr cofania włączając się do ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Opel, który to uderzył w tył pojazdu Man. W wyniku zdarzenia kierujący osobówką z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Kierujący pojazdem Man był trzeźwy, natomiast w organizmie kierującego Oplem buzowało 1,6 promila alkoholu.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image