Dodano dnia 23.11.2017, 09:25
Plaga pijanych kierowców
W ostatnim czasie policja zatrzymała kilku nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję.
We wtorek około południa w rejonie skrzyżowania ul. Makowskiej i ul. Piłsudskiego w Suchej Beskidzkiej policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego audi, który wjeżdżając na skrzyżowanie wyraźnie nie mógł utrzymać właściwego kierunku jazdy. Przyczyna tego okazała się jasna, kiedy policjanci poddali kierowcę badaniu trzeźwości – 52-latek „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu! Po sprawdzeniu okazało się też, że nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte kilka lat temu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 6.45 ten sam patrol policjantów zatrzymał w miejscowości Stryszawa kierującego land roverem, który jeździł tym pojazdem po chodniku przy sklepie. Podczas legitymowania policjantów zaniepokoił zapach alkoholu od kierowcy, w związku z czym poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem prawie 2,40 promila. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Natomiast wieczorem prawie 2,0 prom. w wydychanym powietrzu miał kierowca BMW, który w Jordanowie spowodował kolizję. Według ustaleń policji, kierujący BMW nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go peugeota który oczekiwał na możliwość wykonania mamewru skrętu w lewo, w wyniku czego najechał na jego tył. W wyniku uderzenia peugeot został zepchnięty na lewy pas drogi, gdzie zderzył się z jadący z przeciwka Seatem.
To jednak nie wszystko. W związku z tym, że kierujący BMW był pijany, usunięcia pojazdu z drogi podjął się pasażer BMW. Niestety jak się okazało i on był po spożyciu alkoholu, wydmuchał 0.42 promila.
Na szczęscie w wyniku kolizji nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image