Z OSTATNIEJ CHWILI
Pożar w Zawoi. Strażacy apelują o ostrożność / Kolizja na granicy z Lasem w Koconiu. Ruch utrudniony / Służby zadysponowane do pożaru w Budzowie / Hala Morgi z nową inwestycją. Tak ma wyglądać amfiteatr w Zawoi / Nowy gabinet fizjoterapeutyczny w Suchej Beskidzkiej. Sprawdź, co oferuje / Magiczna Noc Muzeów w Stryszowie. Mapping, nocne zwiedzanie i marsz Nordic Walking na wieżę widokową / Niecodzienna akcja strażaków w Suchej Beskidzkiej - mężczyzna zatrzasnął się w toalecie miejskiej. / Wielkie emocje na dwóch kółkach! Już wkrótce XXXI Terenowy Wyścig Rowerowy w Makowie Podhalański / Jubileuszowa niedziela w Osielcu. Strażacy świętowali 25-lecie w KSRG i złoty jubileusz kapłaństwa / Burze z intensywnym deszczem przejdą nad regionem. IMGW wydało ostrzeżenie / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Nocna interwencja strażaków w Suchej Beskidzkiej. Alarm w obiekcie przy ul. Beniowskiego.
Dodano dnia 24.03.2021, 08:32
Podsumowanie akcji „Prędkość” w powiecie suskim

20 marca br. suscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. Spośród 43 skontrolowanych pojazdów 38 kierowców nie przestrzegało ograniczeń prędkości, a w dwóch przypadkach ich prędkość była na tyle duża, że kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Działania „Prędkość” na drogach powiatu suskiego są prowadzone systematycznie przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Każdy kierowca, który nie przestrzega ograniczenia prędkości na drodze, musi liczyć się z konsekwencjami, gdyż jezdnia to nie tor wyścigowy.

Sobotnie działania wykazały, że 38 kierowców z 43 skontrolowanych niestety o tym zapomniało. Rekordzistą tego dnia okazał się kierowca samochodu marki Audi. 23-latek w Makowie Podhalańskim na ul. Wolności nie tylko zapomniał o ograniczeniach prędkości w terenie zabudowanym (110/50 km/h), ale też wyprzedzał inny pojazd pomimo linii podwójnej ciągłej, nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. W jego przypadku kontrola zakończyła się zatrzymanym prawem jazdy, wysokim, bo 1000zl mandatem karnym oraz 17 pkt. karnymi.

Kilka minut wcześniej, na tej samej drodze, 33-letni mieszkaniec powiatu suskiego kierując samochodem marki Opel również stracił prawo jazdy. Poruszał się z prędkością (106/50 km/h. Kolejny kierujący, w Kojszówce na drodze K28, kierując samochodem marki Alfa Romeo, przekraczając linie podwójną ciągłą wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Kontrola w jego przypadku zakończyła się mandatem karnym oraz 15 pkt. karnymi.  


Policja apeluje o przestrzeganie przepisów i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości, która jest  jedną z przyczyn zdarzeń drogowych.

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.