Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 11.04.2023, 18:12
Podsumowanie działań Policji na terenie powiatu suskiego podczas Świąt Wielkanocnych
Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe, nietrzeźwi kierujący oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci podczas minionych Świąt Wielkanocnych. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 104 razy, z czego 17 zdarzeń stanowiły interwencje domowe natomiast 2 drogowe. Ujawniono 3 kierujących, którzy pomimo procentów alkoholu w organizmie, postanowili wsiąść za kierownicę swojego samochodu i ruszyć w drogę. Mundurowi zatrzymali również dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.
W miniony weekend, policjanci z powiatu suskiego interweniowali 104 razy. To o pięć interwencji więcej, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów Policji w Jordanowie i Makowie Podhalańskim. Policjanci podjęli 17 interwencji domowych oraz doprowadzili do wytrzeźwienia 1 osobę, która przesadziła z alkoholem. Podczas minionego weekendu policjanci pracowali przy 2 kolizjach, natomiast 2 kierujących będzie odpowiadać za przestępstwo, w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, a jeden za wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu.

Pierwszym z nietrzeźwych kierujących został ujawniony podczas kontroli drogowej w „Niedzielę Wielkanocną”. Przed godziną 12, w Zawoi policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel, którego kierowała 41-letnia mieszkanka powiatu suskiego. Po zbadaniu jej stanu trzeźwości okazało się, że ma ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Następnego dnia w „Poniedziałek Wielkanocny” przed godziną 13, w Osielcu policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierującym okazał się  44-letni mieszkaniec  Bielska-Białej. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie 0,88 promila alkoholu. Trzeci z kierujących  zjechał z drogi w Kurowie i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, doprowadzając do wywrócenia samochodu na dach. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, wykazało stan po użyciu tj. 0,48 promila alkoholu w organizmie.

W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu suskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci ujawnili 38 kierujących, którzy niestosowali się do ograniczeń prędkości, z których 18-tu zostało ukaranych mandatem karnym. W trakcie Świąt policjanci przebadali łącznie 373 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image