Dodano dnia 03.12.2021, 12:27
Policja zatrzymała 38-letniego włamywacza
Policjanci z Jordanowa potrzebowali tylko kilku godzin, by ustalić i zatrzymać 38-latka, który włamał się do domku letniskowego w Osielcu. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Pod koniec listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków letniskowych na terenie Osielca, skąd ukradziono sprzęt agd. Włamywacz zabrał również butelki z alkoholem. Policjanci na miejscu zabezpieczyli każdy ślad, w tym ślady biologiczne i sprawdzali wszystkie informacje mogącące naprowadzić ich na sprawcę. Już po kilku godzinach zapukali do drzwi 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który miesiąc wcześniej wyszedł z zakładu karnego, gdzie przebywał za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany. Straty, jakie wyrządził to kwota około 600 zł. Wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane, pomimo że sprawca ukrył je poza miejscem zamieszkania. 38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić 10 lat, niewykluczone, że z uwagi na warunki recydywy sąd może podwyższyć karę.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image