Dodano dnia 09.06.2020, 20:16
Policja zatrzymała 5 praw jazdy
Kierowcy na drogach powiatu suskiego nadal przekraczają dozwoloną prędkość, czego dowodem są zatrzymane dokumenty prawa jazdy. Kierowcy nie przestrzegając prędkości jazdy, nie tylko popełniają wykroczenie, ale też stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Suscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w poniedziałek realizowali działania pod nazwą „Prędkość”. W związku z tym 8 czerwca br. prowadzili pomiary prędkości jazdy kierujących w różnych miejscach na terenie powiatu.

Jak się okazało, nie wszyscy kierujący przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości. Pierwszych dwóch zostało zatrzymanych w Budzowie tj. kierujący samochodem m-ki Toyota oraz kierujący samochodem m-ki BMW. Pierwszy przekroczył prędkość 101/50 km/h, a drugi nieco więcej 103/50 km/h. Każdego z nich kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy i kilkuset złotowym mandatem karnym. 

Rekordziści zostali zatrzymani w Kukowie. Kierujący  samochodem m-ki Volkswagen przekroczył prędkość 103/50 km/h, natomiast kierujący Oplem, a zarazem najmłodszy z kierujących tj. 21 l. mieszkaniec powiatu wadowickiego przekroczył już prędkość 116/50 km/h. Najbardziej doświadczony kierujący z ww tj. 58 l. mieszkaniec naszego powiatu przekroczył prędkość 102/50 km/h.  Wobec całej trójki konsekwencje były identyczne jak u kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w Budzowie tj. zostali ukarani mandatami karnymi wraz z 10 punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Na drodze nigdy nie jesteśmy sami, a piesi i rowerzyści nie mają szans przy zderzeniu z rozpędzonym pojazdem.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image