Dodano dnia 03.07.2020, 21:20
Policja zatrzymała 50-letnią sprawczynę kradzieży
Suscy policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę powiatu suskiego, która na jednej z posesji w Suchej Beskidzkiej, wykorzystała nieuwagę domowników i ukradła ich rzeczy osobiste na kwotę prawie 900 zł. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży mienia, za co grozi jej 5 lat więzienia.
23 czerwca br. na terenie jednej z posesji w Suchej Beskidzkiej doszło do kradzieży domowej. Sprawca, wykorzystując fakt pozostawionej otwartej furtki i drzwi do domu dokonał z jego wnętrza kradzieży odzieży oraz butów w kwocie prawie 900 zł. W tym czasie właścicielka wraz z córką przebywała w innej części posesji. 
Poinformowani o tym fakcie suscy kryminalni zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazała się nią 50-letnia mieszkanka powiatu suskiego. Część skradzionego mienia udało się odzyskać, jednakże część rzeczy sprawczyni sama zniszczyła. Został jej przedstawiony zarzut kradzieży mienia, za co grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu suskiego, iż
wyjazdy wakacyjne i pozostawienie na długi okres mieszkania albo nawet zwykła nieuwaga jak ww. przypadku to dobra okazja dla złodziei i włamywaczy. Zadbajmy o to, by po powrocie z wakacji nie spotkała nas przykra niespodzianka. Zamknijmy drzwi i okna w domu i innych pomieszczeniach gospodarczych nie zapominając o budynkach wolnostojących. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe, szczególnie na portalach społecznościowych. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Zaufanego sąsiada zawsze można poprosić o zwracanie uwagi na naszą posesję czy mieszkanie i alarmowanie nas w przypadku obecności podejrzanych osób.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image