Dodano dnia 11.05.2022, 19:23
Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców, w tym jednego u którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie
W poniedziałek od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu suskiego policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie akcji sprawdzono stan trzeźwości prawie 500 kierujących. Wśród nich, trzech było nietrzeźwych, w tym jeden, którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
W poniedziałek 9 maja br. policjanci przeprowadzili akcję „trzeźwość”. W tym czasie zarówno w Suchej Beskidzkiej, jak i całym powiecie sprawdzili stan trzeźwości prawie 500 kierujących. Wśród nich, trzech kierowców było nietrzeźwych, a jeden wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Po godz. 7:00 w Bystrej Podhalańskiej mundurowi zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca powiatu suskiego który „kierował” samochodem m-ki Audi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Kierowca tłumaczył się, że wypił tylko trzy piwa. Za swoje zachowanie policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i teraz będzie tłumaczył się ale już przed sądem. Dwie godziny później policjanci z suskiej drogówki zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem osobowym marki Suzuki. Jego badanie alkomatem wykazało w organizmie ponad pół promila alkoholu. Podobny wynik badania stanu trzeźwości miał 21-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który po godzinie 19:30 kierował volkswagenem w miejscowości Białka. W obu przypadkach kontrola została zakończona zatrzymanie nietrzeźwym kierowcom ich prawa jazdy. 

Policja przypomina, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image