Dodano dnia 29.05.2020, 19:41
Policjanci zatrzymali ciężarówkę przeładowaną o 14 ton
Suska drogówka reaguje na wszelkie wykroczenia związane z bezpieczeństwem na drogach. Dziś zatrzymali kierowcę ciężarówki, który nie tylko miał przekroczony tonaż, ale też przekroczoną wysokość przewożonego ładunku.
W piątkowy poranek (29 maja br.) około godziny 9:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zauważyli, iż w kierunku miasta powiatowego ulicą Role, kieruje się samochód ciężarowy m-ki Scania. Przewoził on drewno, którego ilość już na pierwszy rzut oka wzbudzała podejrzenia. Policjanci zatrzymali pojazd i kazali udać się w kierunku ulicy Wadowickiej w Suchej Beskidzkiej, gdzie czekała już załoga Inspekcji Transportu Drogowego wraz ze specjalną wagą oraz Strażą Leśną.
Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Kontrola pojazdu wykazała, iż przewożony ładunek waży o 14 ton więcej, niż dany pojazd mógł przewozić. Dodatkowo została przekroczona dopuszczalną wysokość przewożonego ładunku. W trakcie kontroli pojazdu stwierdzono też jego nieprawidłowy stan techniczny. Kontrola zakończyła się dla kierującego kilkuset złotowym mandatem, natomiast wobec właściciela firmy przewozowej zostało wszczęte postępowanie przez ITD, za które grozi mu kara 20 tys. złotych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image