Dodano dnia 13.05.2019, 12:37
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie broń i przewoził nielegalny tytoń
9 maja w Zembrzycach około godziny 19.30 patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia drogowego - przekroczenia prędkości jazdy. Nietypowe zachowanie kierującego podczas kontroli, skłoniło policjantów do sprawdzenia wnętrza pojazdu.

Podczas kontroli policjanci ustalili, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostało mu ono cofnięte na podstawie wydanej decyzji. Zachowanie  kierującego podczas kontroli skłoniło policjantów do sprawdzenia wnętrza pojazdu. Mundurowi  w samochodzie ujawnili broń hukowo-kinetyczną, a w bagażniku 21 worków z nielegalnym tytoniem bez akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu na drodze publicznej nie stosując się do decyzji organu uprawnionego.

Biegły z zakresu broni i balistyki wypowie się czy na zatrzymaną broń wymagane jest zezwolenie. Natomiast posiadanie tytoniu bez akcyzy będzie kolejnym etapem odrębnego postępowania.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie