Dodano dnia 10.06.2021, 16:43
Policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł dwa rowery

Suscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który z jednej z posesji ukradł rower. Jak się okazało nie była to jedyna skradziona przez niego rzecz. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, gdyż wcześniej ukradł jeszcze jeden rower.

W niedzielę (6 czerwca br.) policjanci z suskiej komendy otrzymali informację o kradzieży roweru o wartości 600 zł. Do kradzieży miało dojść poprzedniej nocy, z klatki schodowej prywatnej posesji. Funkcjonariusze sprawdzali różne ślady i informacje mogące naprowadzić ich na sprawcę. We wtorek, po południu (08.06 br.) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu suskiego. Na jego posesji policjanci znaleźli skradziony rower. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej, ten sam mężczyzna dokonał kradzieży jeszcze innego roweru o wartości ponad 1300 zł, który również był pozostawiony na klatce schodowej. 28-latek usłyszał dwa zarzuty i za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Policja przypomina o stosowaniu zabezpieczeń bez względu na miejsce i czas, na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zawsze trzeba przypinać rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, np. stojaka przytwierdzonego do ziemi. Warto pamiętać, że to okazja czyni złodzieja.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image