Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 05.04.2024, 15:53
Policyjny pościg! Sceny jak z filmu na krakowskim Kaźmierzu!
W minioną środę krakowscy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego w sprawie kryminalnej. 28-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, w trakcie ucieczki uszkodził kilka innych pojazdów. Na krakowskim Kazimierzu mężczyzna porzucił samochód i wskoczył do Wisły, licząc, że niezauważony przepłynie na drugi brzeg. Jego ucieczka została jednak udaremniona przez kryminalnych.

3 kwietnia br., policjanci z Wydziału - Sztab Policji Komendy Miejskiej w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji V w Krakowie prowadzili działania, w trakcie których został namierzony mężczyznę poszukiwany w sprawie kryminalnej. Mężczyzna ten został zauważony w rejonie krakowskiego Dworca Głównego, kiedy wsiadł do auta i ruszył w kierunku Ronda Mogilskiego. Na ulicy Powstania Warszawskiego policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak na widok funkcjonariuszy kierujący przyspieszył i zaczął pędzić w kierunku krakowskiego Kazimierza. W trakcie ucieczki kierujący uszkodził kilka innych pojazdów, nie reagując na sygnały i polecenia wydawane przez policjantów prowadzących pościg. Kiedy uciekinier dojechał do ulicy Podgórskiej, wybiegł z auta i wskoczył do Wisły, licząc, że w ten sposób ukryje się przed policjantami. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomieni zostali policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, którzy po chwili byli na miejscu.
-

Uciekinier opadł z sił i został wyciągnięty z rzeki przez osoby płynące statkiem wycieczkowym, na którym odbywała się … impreza towarzyska.
-

Przybyli na miejsce łodzią motorową policjanci z Komisariatu Wodnego eskortowali statek do brzegu, gdzie oczekiwali już kryminalni, którzy zatrzymali 28-latka. W trakcie przeszukania jego pojazdu policjanci zabezpieczyli m.in. blisko dwa i pół tysiąca złotych, kilka telefonów komórkowych oraz maczetę. Po zakończonych czynnościach samochód został odholowany na policyjny parking. 28-latek trafił natomiast do policyjnej jednostki, gdzie został przebadany pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, który jak się okazało powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich.
-

Niewykluczone, że jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące prowadzonej sprawy kryminalnej, niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej oraz zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.


Źródło: KMP Kraków


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image