Dodano dnia 16.07.2020, 08:13
Posypały się mandaty. 22 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość

We wtorek policjanci suskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”, na drogach naszego powiatu. Stróże prawa objęli szczególnym nadzorem miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Głównym celem akcji było zapobieganie ewentualnym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Stróże prawa objęli szczególnym nadzorem miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. 

W trakcie prowadzonych działań,  policjanci suskiej „drogówki”, ujawnili 22 przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierowców. Najwyższa prędkość, jaka została ujawniona to 95 km/h w terenie zabudowanym w Lachowicach. Dozwoloną prędkość - o 45 km/h - przekroczył 21-letni mieszkaniec naszego powiatu. Wobec sprawców naruszeń zastosowano środki prawne w postaci mandatów bądź wniosków o ukaranie do sądu.

Policja apeluje do kierowców, by zdjęli nogę z gazu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.  Skutki i konsekwencje, jakie towarzyszą przekroczeniom prędkości, niejednokrotnie nie udaje się odwrócić. Przypominamy, że za kierownicą należy zachować szczególną  uwagę i rozsadek, aby w porę umiejętnie reagować na różnego rodzaju sytuacje drogowe.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image