Z OSTATNIEJ CHWILI
Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Osielcu / 42. Babiogórska Jesień z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Pożar kotłowni w zakładzie produkcyjnym w sąsiednim powiecie (Las) / Ekodoradcy w Makowie Podhalańskim i Zawoi z unijnym wsparciem / Sucha Beskidzka z promesą na Dom Senior+ i nowe tereny rekreacyjne / Młodzi mistrzowie z gminy Zembrzyce nagrodzeni. Sportowe stypendia trafiły do pięciu utalentowanych zawodników / Nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP Lachowice / Uwaga! Może dochodzić do krótkotrwałych uruchomień syren alarmowych – trwają prace serwisowe / Zazdrość zakończona brutalnym pobiciem. Trzech młodych mężczyzn stanie przed sądem! / Rusza nabór wniosków na Małopolski Dzień Dziecka 2026 - szansa dla gmin na wyjątkowe wydarzenia dla najmłodszych! / Uwaga kierowcy: plama oleju na trasie Maków Podhalański - Sucha Beskidzka / Młodzi radni oficjalnie rozpoczęli pracę w Makowie Podhalańskim / Muzyczny Dzień Kobiet w Jordanowie. Zespół LAVENDER z koncertem 'Cztery Żywioły' / Blisko milion złotych dla suskiego szpitala na modernizację lądowiska dla śmigłowców / Rekordowa liczba stulatków w Małopolsce. 418 osób pobiera świadczenie honorowe / Przekazanie sprzętu dla gminy Jordanów w ramach Programu Ochrony Ludności
Dodano dnia 28.05.2020, 17:22
Posypały się mandaty dla kierowców przekraczających prędkość
Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym to czynniki, które wpływają na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie wczorajszych działań suscy policjanci ujawnili 25 kierujących, którzy przekroczyli prędkość.
27 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Reagując na szereg wykroczeń w ruchu drogowym, funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszają kierowcy po drogach. Rekordzistą dokazał się 28-letni kierujący samochodem m-ki Opel. W Toporzysku, w terenie zabudowanym rozpędził się do 94 km/h. Spotkanie z policjantami w trakcie kontroli zakończyło się kilkusetzłotowym mandatem oraz 8 punktami karnymi. Gdyby przekroczył prędkość o 6 kilometrów więcej, musiałby się liczyć na utratę prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Więcej punktów uzbierał 47–letni kierujący samochodem m-ki Honda, który w Zembrzycach wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Jego styl jazdy kosztował go aż 10 punktów karnych oraz mandat karny. 

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy, ale i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, oraz skrzyżowań. Prosimy o spokojną i bezpieczną jazdę.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.