Dodano dnia 28.05.2020, 17:22
Posypały się mandaty dla kierowców przekraczających prędkość
Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym to czynniki, które wpływają na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie wczorajszych działań suscy policjanci ujawnili 25 kierujących, którzy przekroczyli prędkość.
27 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Reagując na szereg wykroczeń w ruchu drogowym, funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszają kierowcy po drogach. Rekordzistą dokazał się 28-letni kierujący samochodem m-ki Opel. W Toporzysku, w terenie zabudowanym rozpędził się do 94 km/h. Spotkanie z policjantami w trakcie kontroli zakończyło się kilkusetzłotowym mandatem oraz 8 punktami karnymi. Gdyby przekroczył prędkość o 6 kilometrów więcej, musiałby się liczyć na utratę prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Więcej punktów uzbierał 47–letni kierujący samochodem m-ki Honda, który w Zembrzycach wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Jego styl jazdy kosztował go aż 10 punktów karnych oraz mandat karny. 

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy, ale i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, oraz skrzyżowań. Prosimy o spokojną i bezpieczną jazdę.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image