Dodano dnia 14.09.2017, 00:27
Powalone drzewa utrudniają ruch

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który utrzyma się w naszym regionie do rana 14 września. Wiać będzie z prędkością do 90 km/h. Już teraz strażacy mają ręce pełne roboty usuwając dotychczasowe skutki wichury. W Naprawie powalone drzewo spadło na tira, a ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Silny wiatr przysporzył sporo pracy strażakom z terenu powiatu suskiego. W Jordanowie z powodu silnego wiatru drzewo spadło na jadącego Tira. Ruch na drodze na czas udzielania pomocy i usuwania szkód był całkowicie zablokowany. W Juszczynie natomiast powalone drzewo zablokowało drogę, tutaj jednak nie było poszkodowanych, a z sytuacją szybko poradzili sobie strażacy z OSP.

W Tarnawie Dolnej natomiast druhowie usuwali z jezdni powalone wiatrołomy, a w Stryszawie drzewo spadło na linie telekomunikacyjne. Część drzewa zajmowało pas jezdni powodując utrudnienia w ruchu drogowym.
Spore utrudnienia czekały na kierowców w Zawoi, gdzie również wiatr przewrócił na jezdnię drzewo. Do akcji w kierunku Krowiarek wyjechała jednostka OSP Zawoja Centrum.

Według IMGW-PIB silny wiatr ma utrzymywać się do rana 14 września. Wiać będzie z prędkością do 90 km/h w porywach, z kierunku południowo – zachodniego.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image