Z OSTATNIEJ CHWILI
Polityka: Prezydent Karol Nawrocki podtrzymał decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy / Policyjny pies Tajson uratował życie. Odnalazł mężczyznę w kryzysie emocjonalnym w lesie / Bezpłatne warsztaty fotograficzne w Babiogórskim Parku Narodowym. Rusza rekrutacja / PKP zapowiada opryski przy torach. Prace ruszą już 22 czerwca / Ruszyły zapisy na VIII Bieg Jordanowski. Sportowe emocje podczas Dni Ziemi Jordanowskiej / Nowoczesny sprzęt trafił do szkół w Suchej Beskidzkiej. Wartość wyposażenia to blisko ćwierć miliona złotych / Przemoc domowa pod lupą. W Jordanowie podsumowano działania służb i instytucji / IV Wystawa Poplenerowa 2026 już dziś w Suchej Beskidzkiej / Małopolska gotowa na wakacje 2026. Służby potwierdzają pełną gotowość / Policjanci odwiedzili uczniów w Jordanowie. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji / ZUS: Uwaga na oszustów. Proponują pomoc przy uzyskaniu świadczenia wspierającego / Kolarski peleton przejedzie przez powiat suski. Kierowcy powinni zachować ostrożność / Zamkowy Jarmark Staroci ponownie w Suchej Beskidzkiej. Prawie 50 wystawców zapowiedziało udział / Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta gminy Jordanów / Sucha Beskidzka zaprasza na IV Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera
Dodano dnia 17.03.2026, 15:11
Powiat suski: czujny świadek zatrzymał pijanego kierowcę. 57-latek miał ponad 2,5 promila.
Dzięki zdecydowanej reakcji świadka udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierowca, który przyjechał do jednego ze sklepów w Jordanowie, został szybko namierzony przez policję i wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 16 marca, przed godziną 8:00. Do Komisariatu Policji w Jordanowie wpłynęło zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się kierowcy. Na miejscu okazało się, że świadek, widząc mężczyznę wsiadającego do samochodu marki Renault, postanowił zareagować. Podszedł do kierowcy i zabrał mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Mężczyzna, zdając sobie sprawę z nadjeżdżającej policji, oddalił się z miejsca, pozostawiając pojazd. Funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość i udali się do miejsca zamieszkania 57-letniego mieszkańca powiatu. Tam potwierdzono przypuszczenia świadka – badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. W określonych przypadkach sąd może również orzec przepadek pojazdu.

Policja podkreśla, że nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest szybka i odpowiedzialna reakcja świadków.


Źródło: KPP Sucha Beskidzka

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.