Dodano dnia 11.05.2022, 11:14
Pożar na suskim osiedlu
W środę około godz. 10.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru w bloku na osiedlu Beskidzkim w Suchej Beskidzkiej. Z balkonu widać było wydobywający się dym.

Na miejsce została zadysponowana cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Sucha Beskidzka Miasto.


-Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali zadymiony balkon na IV piętrze bloku. Brak ognia, na miejscu przebywał właściciel mieszkania, który ugasił pożar przed przybyciem straży pożarnej.  Strażacy przewietrzyli mieszkanie oraz klatkę schodową. Nadpalone ocieplenie elewacji bloku - usunięto. Podczas pożaru nikt nie został ranny. Mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym, które nie wykazały zagrożenia - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.


W działaniach brały udział 3 zastępy 9 strażaków.

Przypuszczalną przyczyną pożaru był niedopałek papierosa pozostawiony na balkonie.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image