Dodano dnia 07.08.2019, 20:53
Pożar w suskiej sortowni śmieci
W środę wieczorem wybuchł pożar w suskiej sortowni śmieci.

7 sierpnia 2019r. o godzinie 20:31 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęła informacja o pożarze hali sortowni śmieci w Suchej Beskidzkiej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP z KSRG z terenu gmin: Sucha Beskidzka, Stryszawa, Zembrzyce, Maków Podhalański.

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pożar rozwinięty magazynu „paliwa alternatywnego uzyskanego z procesu przetwarzania segregowanych śmieci, pożar pasa transmisyjnego paliwa alternatywnego oraz pożar śmieci posegregowanych gotowych do transportu. W bezpośrednim zagrożeniu znajdował się budynek sortowni śmieci, 27 szt. butli z gazem propan – butan oraz butla z acetylenem.

Na początku akcji gaśniczej podano pianę gaśniczą na palące się paliwo alternatywne. Gdy pożar przestał się rozprzestrzeniać przystąpiono do dogaszania tlących się śmieci, w tym celu wykorzystano ciężki sprzęt będący na wyposażeniu Sortowni w Suchej Beskidzkiej. Za pomocą ciężkiego sprzętu wywożono śmieci z hali magazynowej, następnie przelewano i dogaszano je na zewnątrz hali.

Działania trwały 4 godziny 10 minut. W działaniach udział wzięło 13 zastępów - 56 strażaków.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie