Z OSTATNIEJ CHWILI
Premiera debiutanckiej powieści młodego autora z Budzowa. Maciej Mirocha wkracza do świata literatury fantasy / Kasperek Team rozbija bank! 11 medali i piąte miejsce w Pucharze Polski / Problemy w ruchu drogowym po awarii auta w Suchej Beskidzkiej / Akt dywersji w Polce. Służby potwierdzają celowe działanie / Kierowca z powiatu suskiego zatrzymany w Wadowicach! / Ostrzeżenie meteorologiczne: oblodzenie na drogach ! / Pilne ostrzeżenie drogowe- w kierunku Oświęcim–Zator (DK 44) / Ruszyły prace na boisku sportowym w Grzechyni / Strzelcy Jednostki 3031 ćwiczyli medycynę pola walki i sprawność fizyczną / Prognoza pogody – Małopolska (17. 11) / Suski Klub Karate najlepszą drużyną ogólnopolskiego turnieju i z workiem medali! / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Orkiestra Dęta OSP Bystra Podhalańska zaprasza na X Koncert Noworoczny / Rekord i medale dla SKL Sucha Beskidzka na finale Lekkoatletyka dla Każdego / Intensywne opady deszczu nad regionem! / Suski akcent na śląskim torze – Team Stryszawa w walce o najlepszy wynik / Nowa publikacja o muzycznym dziedzictwie Śleszowic już dostępna
Dodano dnia 04.09.2020, 14:29
Pracownik stacji paliw oszukał pracodawcę
23-letni mieszkaniec powiatu suskiego zatrudniony był w stacji paliw. Pobierając od klientów zapłatę za paliwo, nabijał nienależny wysoki rabat, którego różnicę zabierał dla siebie. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.
Końcem marca 2020 r. właściciel jednej ze stacji paliw w powiecie suskim poinformował Policję o tym, że jego pracownik go oszukuje. Zatrudniony był na stanowisku kasjera przez kilka miesięcy. Pracodawca, przeglądając rachunki zauważył, że przyznawane rabaty za paliwo są zbyt wysokie. Ustalił jednak, że jego pracownik opłatę od  klientów pobierał standardowej wysokości. Gdy  otrzymał pieniądze, nabijał nienależny rabat za transakcję, a różnice w gotówce zabierał dla siebie.

Policjanci zweryfikowali zgłoszenie i ustalili, że pracownik przeprowadził wiele takich transakcji. Wykorzystując zaufanie właściciela, potrafił w ciągu jednego dnia oszukać go na kwotę kilkuset złotych. Największa kwota z jednego takiego dnia to prawie 2 tys. Takim zachowaniem wprowadzał w błąd właściciela firmy co do faktu i ilości udzielonych rabatów procentowych powodując straty firmy w łącznej kwocie prawie 12 tys. 

Nieuczciwy pracownik usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi mu do  8 lat pozbawienia wolności.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.