Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.04.2024, 11:27
Prowadzili pojazdy ,,na podwójnym gazie''.
Pomimo wysokich kar nadal są kierowcy, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W miniony weekend policjanci zatrzymali kierowcę samochodu i kierowcę motocykla, którzy prowadzili pojazdy ,,na podwójnym gazie′′.

W sobotę w godzinach popołudniowych funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kierowcy Seata, który mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Jadącego „zygzakiem” kierowcę zauważyli inni uczestnicy ruchu, którzy zabrali mu kluczyki ze stacyjki, tuż po tym jak swoją niebezpieczną jazdę zakończył w przydrożnym rowie.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie powiatu suskiego, który prowadził auto, mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a dzień później kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co mu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jego pojazd został zabezpieczony.

Tego samego popołudnia policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o kolejnym kierowcy poruszającym się po drogach, który mógł być pod wpływem alkoholu. Tym razem policjanci w Zachełmnej zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który kierował motocyklem. Po badaniu przez mundurowych ustalono, że kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości, mając 1,35 promila. Motocyklista tak samo za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem, gdyż za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 3 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Nietrzeźwi kierujący to nadal poważny problem na naszych drogach. Dzięki obywatelskiej postawie i trosce o innych uczestników ruchu drogowego zarówno kierowca samochodu jak i kierowca motocykla staną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.


Źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image