Z OSTATNIEJ CHWILI
Debata o bezpieczeństwie w Osielcu: wspólnie dla dobra mieszkańców / Więcej karetek i całodobowe dyżury. Powiat suski zyska na nowym planie ratownictwa medycznego / KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU SUSKIEGO ! (czytaj dział - Ogłoszenia) / Mistrzowie ortografii wyłonieni! XXII Powiatowe Dyktando Ortograficzne w Suchej Beskidzkiej / Łucznicze Towarzystwo Sportowe Zamek Suski nominowane do tytułu Osobowość Ziem Górskich / Akt wandalizmu w Makowie Podhalańskim – zniszczona nowa ławka przy firmie Fabios / Uroczyste otwarcie drogi na Tarnawską Górę / Sucha Beskidzka z Nagrodą Grand Prix Marszałka Województwa Małopolskiego / Sucha w cieniu Wielkiej Wojny – wykład i promocja książki dr. Piotra Szczepaniaka / Kolizja z dziką zwierzyną w Stryszawie / Zaproszenie - 107. rocznica odzyskania Niepodległości w Suchej Beskidzkiej / Nowa poradnia rodzinna w Suchej Beskidzkiej! Bezpłatna pomoc dla rodzin już dostępna / Powiat suski gotowy na zimę – ustalono wykonawców utrzymania dróg powiatowych / Ostrzeżenie meteorologiczne: gęste mgły w regionie / Bezpłatna mammografia w Makowie Podhalańskim i Stryszawie / Konkurs plastyczny Barwy Niepodległej w Gminie Bystra-Sidzina / Mieszkańcy Małopolski wybierają najciekawszą inicjatywę społeczną! Wśród kandydatów także projekty z powiatu suskiego / Emerytura lub renta bez podatku? Sprawdź, dla kogo to korzystne! / Zaproszenie na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Osielcu / Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osielcu z nowymi pracowniami i wyposażeniem / Podsumowanie Wszystkich Świętych 2025 na drogach powiatu suskiego / 19-latek z powiatu suskiego zatrzymany w Oświęcimiu. Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość / Ogłoszenie o pracę na stanowisko Stolarz – Operator Maszyn i Urządzeń / Ogłoszenie o pracę na stanowisko Pracownik Administracji w Dziale Kadr / Sucha Beskidzka zabezpiecza się przed suszą! Powstają dwa potężne zbiorniki na wodę / Bezpieczeństwo osób starszych – szkolenie dla seniorów w Suchej Beskidzkiej / Policja podsumowała "Wszystkich Świętych" w Małopolsce / Pożar busa w Jordanowie / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu w regionie / 20 lat z pasją do tradycji: Jubileusz Zespołu Regionalnego Ziemia Suska / Strzelcy z SJS 3031 kwestowali dla Fundacji ''Niezłomni'' w Makowie Podhalańskim / Pożar budynku w pobliskich Gilowicach / Wieczorna interwencja służb w Jordanowie!
Dodano dnia 12.03.2025, 15:22
Przekroczyli prędkość. Stracili prawa jazdy !
Policjanci z suskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy pomimo terenu zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość i w efekcie stracili swoje prawa jazdy.

Wczoraj 11 marca br. przed godziną 21:00 w Makowie Podhalańskim na ul. Wolności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zatrzymali do kontroli 19-letniego, kierowcę Opla. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 103 km/h. Jak się okazało, nastolatek uzyskał uprawnienia do kierowania w styczniu 2025 roku i najwyraźniej szybko zapomniał o obowiązujących przepisach i konsekwencjach, kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, wówczas obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 pkt. karnymi oraz stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia policjanci suskiej drogówki w Zembrzycach zatrzymali kierowcę, samochodu marki Mercedes. Powód zatrzymania był podobny jak nastolatka. Policyjny miernik prędkości wykazał 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuję ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a także został on ukarany wysokim mandatem i 13 pkt karnymi.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność. Brawurowe i ryzykowne zachowanie kierowców na drodze może doprowadzić do tragedii.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.