Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.04.2024, 13:36
Przez prędkość stracili swoje prawa jazdy.
Podczas minionego weekendu policjanci z suskiej drogówki zatrzymali pięciu kierowców, którzy pomimo terenu zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość i w efekcie stracili swoje prawa jazdy.

Od piątku policjanci na terenie powiatu suskiego interweniowali 124 razy.

Część interwencji stanowiły interwencje domowe (18), a część interwencji dotyczyło zachowania kierowców na drogach.

Pięć razy policjanci interweniowali w stosunku do kierowców, którzy przez pośpiech ponieśli konsekwencje.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany do kontroli w piątek (5.04.br.), po godzinie 18:30. 42-letni kierujący BMW w miejscowości Stryszawa, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, rozpędził się do 106 km/h.

Tego samego dnia przed godziną 22:00 w Łętowni 47-letni kierujący Audi poruszał się z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to maksymalnie 50 km/h.

W sobotę po godzinie 19:30 policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli 21-latka, który w Stryszawie poruszając się Citroenem, rozpędził się do 106 km/h.

Tego samego wieczoru przed godziną 23:00 w Budzowie policjanci zatrzymali 45-leniego mieszkańca powiatu myślenickiego. Poruszając się samochodem marki Volkswagen, zapomniał o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym i rozpędził się do 111 km/h.

Ostatnim kierowcą tego weekendu, który spieszył się w terenie zabudowanym, był mieszkaniec województwa śląskiego. W niedziele po godzinie 19:00 w Palczy policjanci zauważyli szybko poruszającego się volkswagena. Miernik prędkości wykazał 129 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 21-latek, który nie tylko został ukarany mandatem karnym, ale też jego prawo jazdy zostało zatrzymane jak każdego z opisanych wcześniej kierowców.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność. Brawurowe i ryzykowne zachowanie kierowców na drodze może doprowadzić do tragedii.


za: KPP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image