Dodano dnia 28.07.2020, 16:06
Rower zawodnika odzyskany – sprawca kradzieży zatrzymany
19 lipca br. jednemu z uczestników zawodów rowerowych w Zawoi skradziono rower wart 12 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, a mężczyznę odpowiedzialnego za tę kradzież zatrzymali w Gorzowie Wielkopolskim.
W czasie odbywających się zawodów rowerowych na jednym ze stoków narciarskich w Zawoi, doszło do kradzieży roweru jednego z uczestników. Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pracujący na miejscu mieli bardzo utrudnione zadanie, gdyż podczas trwania zawodów cały czas  trwała  migracja zawodników, jak i osób im towarzyszących.
Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy oraz okoliczności  kradzieży. Podczas trwania dochodzenia w sprawie kradzieży, policjanci weryfikowali różne napływające do nich, czasami sprzeczne informacje. Początkowo trop doprowadził ich w rejon jednego z powiatów Małopolski, lecz dalsze czynności w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że rower był widziany na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Po przekazaniu informacji miejscowym policjantom, sprawca wraz z rowerem został szybko namierzony i zatrzymany. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej zabrał pozostawiony bez nadzoru i zabezpieczeń rower.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image