Dodano dnia 01.03.2023, 09:13
Spowodował kolizję i uciekł
43-letni mężczyzna, który spowodował kolizję i uciekł został zatrzymany dzięki świadkowi zdarzenia. Nieodpowiedzialność kosztowała sprawcę 10 pkt karnych, mandat w kwocie 2500 zł oraz koszty naprawy samochodu poszkodowanego.
Do zdarzenia doszło 27 lutego przed godziną 10 w miejscowości Zembrzyce, na drodze krajowej nr 28. Kierujący samochodem marki Suzuki zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia bocznego z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Renault, po czym odjechał uciekając z miejsca kolizji. Jadący za sprawcą inny kierowca, widząc całą sytuację, pojechał  za nim i zatrzymał go na ulicy Zamkowej w Suchej Beskidzkiej. Sprawcą zdarzenia okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który przybyłym na miejsce policjantom, nie był w stanie tłumaczyć swojego zachowania. Jak oświadczył, często ogląda programy telewizyjne o kolizjach i wypadkach drogowych, których sprawcy odjeżdżają z miejsca zdarzenia i niestety zachował się tak samo. W zdarzeniu, poza uszkodzonymi pojazdami, pokrzywdzonemu kierowcy renaulta jak i sprawcy nic się nie stało. Obaj byli trzeźwi. 43-latek za swoje zachowanie został ukarany wysokim mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. 

Ubezpieczyciel samochodu sprawcy, pokryje koszty naprawy auta pokrzywdzonego i wystąpi o zwrot tych środków w ramach regresu od „uciekiniera”.  Dodatkowo sprawca zapłaci wyższą kwotę składki ubezpieczenia OC. 

Obywatelska postawa świadka zdarzenia jest godna pochwały. Policja przypomina, że każdy z kierowców, który spowoduje kolizję drogową powinien się zatrzymać i wyjaśnić sytuację z drugim uczestnikiem. Oddalenie się z miejsca zdarzenia jest najgorszym co możemy zrobić co w efekcie kończy się wysokimi kosztami.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image