Dodano dnia 06.08.2020, 16:10
Stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne
47-letni kierowca motocykla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w bariery energochłonne. Obecni na miejscu policjanci szybko udzielili mu pomocy.
Kwadrans przed godziną 7 rano kierujący motocyklem marki Yamaha na drodze krajowej K28 w Tarnawie Dolnej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne bariery energochłonne, ścinając wcześniej znak drogowy. Będący w pobliżu patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, szybko udzielił 47-letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiemu pomocy medycznej, do czasu przyjazdu załogi pogotowia. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem doznał obrażenia ciała. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

W tym przypadku poza kierującym motocyklem nikt nie odniósł obrażeń ciała, jednakże sezon motocyklowy nadal trwa i przejażdżka jednośladem w formie relaksu czy też okazja do spotkania, w przypadku braku rozwagi może zakończyć się tragicznie zarówno dla nas, jak i innego uczestnika ruchu. Większość kierujących motocyklami to pasjonaci, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy. Zdarzają się też tacy kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów lub pod wpływem emocji narażają siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Kierujący samochodami też niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach motocyklistom lub nie zauważają ich przy zmianie pasa ruchu.

By te wakacje dla wszystkich kierujących minęły bezpiecznie, musimy wykazać się wzajemnym zrozumieniem i szacunkiem, by dojechać bezpiecznie do celu. Bez względu jakim poruszamy się pojazdem musimy być skoncentrowani na jeździe i przewidywać ruchy jadących przed nami kierujących. Spoglądajmy w lusterka boczne, zwłaszcza przed zmianą pasa ruchu, dawajmy odpowiednio wcześniej sygnał do zmiany pasa ruchu   i przede wszystkim poruszajmy się z bezpieczną prędkością zgodną z przepisami.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image