Dodano dnia 04.01.2022, 16:19
Straż pożarna podsumowała działania z okresu świąteczno-noworocznego
W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz w czasie Noworocznym (tj. od 24.12.2021r. do 02.01.2022r.) straż pożarna interweniowała 17 razy. Najwięcej interwencji notowano na terenie gminy Stryszawa - 4 interwencje, po 3 interwencje na terenach gmin Zawoja oraz Budzów, 2 interwencje na terenie gminy Jordanów oraz w pozostałych gminach po jednej interwencji. Należy zwrócić uwagę, że podczas sylwestra nie doszło do żadnego pożaru na terenie powiatu suskiego.
Zdarzenia w okresie świąteczno-noworocznym dotyczyły:
- 24 grudnia 2021r. o godzinie 18:28 w miejscowości Naprawa nastąpił pożar dwóch samochodów osobowych na parkingu. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka, OSP Naprawa oraz OSP Jordanów. Spaleniu całkowitemu uległ jeden samochód oraz komora silnika w drugim samochodzie.

 - 25 grudnia 2021r. o godzinie 22:54 w miejscowości Łętownia nastąpił pożar sadzy w przewodzie dymowym. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Łętownia.

- 26 grudnia 2021r. o godzinie 15:47 w miejscowości Stryszawa na prośbę Policji strażacy pomogli w poszukiwaniu osoby zaginionej. Osoba poszukiwana została odnaleziona po 1,5 h. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Stryszawa, OSP Lachowice, OSP Krzeszów, OSP Sucha Beskidzka Miasto, OSP Stryszawa.

- 27 grudnia 2021r. o godzinie 04:43 w miejscowości Zachełmna nastąpił pożar sadzy w przewodzie dymowym. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Zachełmna.
- 27 grudnia 2021r. o godzinie 15:04 w miejscowości Jordanów na ulicy Zakopiańskiej słup telekomunikacyjny pochylony nad chodnikiem zagrażał pieszym. W działaniach udział brała jednostka OSP Jordanów.

- 28 grudnia 2021r. o godzinie 19:25 w miejscowości Budzów doszło do pożaru kotłowni w budynku niezamieszkałym (budynek w budowie). Po przybyciu na miejsce strażacy zastali zadymienie w całym budynku. Rota wyposażona w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszła do środka. Po lokalizacji pożaru nadpalone elemety wyposażenia kotłowni wyniesiono na zewnątrz i dogaszono. przewodzie dymowym. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Budzów, OSP Zachełmna, OSP Jachówka, OSP Palcza, OSP Bieńkówka, OSP Baczyn.

- 29 grudnia 2021r. o godzinie 00:49 w miejscowości Stryszawa na osiedlu Wsiórz, ze względu na śliska drogę karetka pogotowia nie mogła kontynuować dalszej jazdy. Karetka stała w poprzek drogi. Strażacy ustawili karetkę pogotowia w kierunku jazdy oraz asekurowali ją podczas jazdy ze stromego wzniesienia. W działaniach udział brała jednostka OSP Stryszawa.

- 30 grudnia 2021r. o godzinie 09:01 w miejscowości Sidzina, pomoc Policji. Po dojechaniu na miejsce zastępy zostały zawrócone. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Sidzina.
- 30 grudnia 2021r. o godzinie 09:19 w miejscowości Skawica, pomoc pogotowiu w dotarciu do pacjenta. Trudny dojazd do budynku droga oblodzona, zalegający śnieg na jezdni, ostatni kilometr do budynku prowadził przez las i pola. Strażacy przygotowali pojazd quad z przyczepką transportową (założono łańcuchy śniegowe). Na miejscu strażacy pomogli w zabezpieczeniu poszkodowanej na noszach i transporcie do karetki. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka.
- 30 grudnia 2021r. o godzinie 13:09 w miejscowości Kurów – zatkany przepust pod drogą powiatową. W działaniach udział brała jednostka z OSP Kurów.
- 30 grudnia 2021r. o godzinie 14:24 w miejscowości Palcza – plama oleju na drodze powiatowej. W działaniach udział brała jednostka z OSP Palcza oraz OSP Zachełmna.

- 31 grudnia 2021r. o godzinie 10:19 strażacy JRG Sucha Beskidzka pomogli w rozładowaniu transportu butli z tlenem dla Szpitala Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka.

- 01 stycznia 2022r. o godzinie 04:02 w miejscowości Skawica samochód osobowy w przystanek autobusowy. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy po uderzeniu  w przystanek, na miejscu ZRM zajmuje się osobą poszkodowaną. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlono teren działań. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji - samochód zepchnięto na pobocze, uprzątnięto  pozostałości powypadkowe, ruch przywrócono w obu kierunkach. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka, OSP Skawica Centrum oraz OSP Białka.
- 01 stycznia 2022r. o godzinie 13:21 w miejscowości Śleszowice drzewo przewróciło się na drogę powiatową. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka, OSP Śleszowice.
- 01 stycznia 2022r. o godzinie 16:53 w miejscowości Maków Podhalański drzewo przewróciło się na drogę powiatową. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka, OSP Maków Podhalański.
- 01 stycznia 2022r. o godzinie 16:54 w miejscowości Zawoja samochód osobowy uderzył w słup telekomunikacyjny oraz ogrodzenie posesji. Zdarzenie bez osób poszkodowanych. Strażacy usunęli wyłamany słup telekomunikacyjny oraz linki z jezdni.  W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka, OSP Zawoja Centrum.

- 02 stycznia 2022r. o godzinie 12:46 w miejscowości Krzeszów – otwarcie mieszkania. Strażacy otworzyli drzwi za pomocą narzędzi hydraulicznych. W budynku odnaleziono właścicielkę, która leżała na podłodze. Strażacy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie przekazano osobę poszkodowana zespołowi ZRM, który przybył na miejsce zdarzenia. Strażacy sprawdzili budynek detektorem wielogazowym, który nie wykazał zagrożenia. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Krzeszów.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image