Dodano dnia 22.06.2020, 14:05
Stryszawa: Sprawcy kradzieży z włamaniem usłyszeli zarzuty
Czterech mężczyzn, w wieku od 23 do 37 lat, usłyszało zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem do prywatnego domu, z którego zabrali mienie o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych.
W połowie czerwca br. suscy policjanci zostali powiadomieni o  kradzieży z włamaniem do prywatnego domu na terenie powiatu, z którego skradziono sprzęt i narzędzia na kwotę ponad 100 tys. złotych.  Sprawcy zabrali m.in. quada, skuter, przyczepę dwuosiową, elektronarzędzia, akcesoria hydrauliczne oraz inne przedmioty użytku domowego.
Jak ustalili mundurowi, właścicieli domu nie było przez jakiś czas, co wykorzystali sprawcy, którzy od końca maja przez dwa tygodnie wynosili z domu rzeczy, dokonując przy tym wielu zniszczeń i dewastacji budynku.
Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli osoby mające związek z włamaniem, w tym trzech mieszkańców powiatu suskiego oraz jedną osobę z powiatu żarskiego. Cała czwórka została zatrzymana.
Duża część mienia została odzyskana, natomiast nadal jest poszukiwana przyczepa dwuosiowa z żółtą plandeką, która może mieć tablice rejestracyjne powiatu chrzanowskiego.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty niszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mieszkańca powiatu żarskiego zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image