Dodano dnia 02.07.2020, 15:39
Sucha Beskidzka: Oszust usłyszał 30 zarzutów

30 zarzutów dotyczących oszustw, przedstawili policjanci z Suchej Beskidzkiej 30-letniemu mieszkańcowi powiatu suskiego. Mężczyzna, posiadając dane i podszywając się pod inną osobę, zaciągał pożyczki w instytucjach parabankowych.  Grozi mu do 8 lat więzienia.

W połowie 2019 r. do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiła się 25-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustw. W wyniku podjętych czynności ustalono, iż sprawca, którym się okazał 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego, posiadając dane pokrzywdzonej, składał drogą elektroniczną wnioski o udzielenie pożyczek. Udzielane pożyczki  były w różnych kwotach od 500 zł do 2000 zł. W efekcie prowadzonych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia 30 zarzutów  podejrzanemu i z końcem czerwca 2020 r. skierowano akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

By uchronić się przed wyłudzeniem pożyczki, należy pilnować swoich dokumentów tożsamości. Ważne, aby dowód osobisty nie trafił w niepowołane ręce.  Dbać o to, by dostęp do naszych danych osobowych nie uzyskały osoby nieuprawnione. Zdarza się też, że nasze dane można znaleźć na rachunkach, fakturach i wielu innych dokumentach. Jeżeli są już nam nie potrzebne, należy je dokładnie niszczyć, aby osoby niepowołane nie mogły ich wykorzystać. W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zgłosić ten fakt do organu wydającego.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image