Dodano dnia 17.03.2020, 18:08
Suscy policjanci sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków
Policjanci raz na dobę sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie na terenie powiatu suskiego przestrzegają jej zasad. Kontaktując się z tymi osobami, przeprowadzają też rozpoznanie czy nie potrzebują one jakiejś pomocy czy wsparcia.
Mundurowi nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną. Kontaktując się z nimi  telefonicznie, lub poprzez domofon, proszą o podejście np. do okna, aby naocznie sprawdzić obecność danej osoby w miejscu kwarantanny. Dzięki takiemu działaniu nie wchodzą do ich domów czy mieszkań. Nadzór jest zawsze wykonywany przez umundurowanych policjantów, którzy zbierają też informacje czy mieszkańcy objęci kwarantanną nie potrzebują wsparcia i pomocy (prośby o pomoc przekazują do miejskich/gminnych ośrodków pomocy społecznej). Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Nie spotykajmy się z innymi osobami, a jeśli to niemożliwe to zachowajmy bezpieczną odległość. Musimy mieć świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W obecnej sytuacji osoby nie tylko objęte kwarantanną muszą wykazać się dużą odpowiedzialnością i rozsądkiem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa: 800-190-590.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image